Вкласти гроші в квартиру і залишитись без житла.

Вкласти гроші в квартиру і залишитись без житла.

10.10.2020 Без рубрики 0

Національний банк України 24 вересня вирішив ліквідувати банк «Аркада». До цього банк визнали неплатоспроможним, а його президента Костянтина Паливода заарештували. Він підозрюється в привласненні 50 млн грн з фондів фінансування будівництва двох київських житлових комплексів – «Еврика» та «патріотики». Втім, на думку інвесторів і експертів, привласнив він набагато більше. Девелоперська компанія «Аркада Будівництво», пов’язана з банком, не добудувала в столиці близько 40 будинків, при цьому успішно розпродавши квартири в них. Може йтися про мільярди

Ошуканих інвесторів виявилося більше 10 тисяч. Людей привабила відносно невисока вартість квартир і репутація забудовника. Банк «Аркада» працював з кредитуванням нерухомості з моменту свого створення в 1993 році. На 2018 рік він входив в рейтинги найбільших забудовників України.

За весь час своєї діяльності «Аркада» профінансувала будівництво 540 багатоповерхових будинків на 80 000 квартир. Самостійно банк (через «Аркада Будівництво») реалізував шість проектів. Ще три власних проекту знаходяться на «стадії реалізації». Точніше вони були повністю заморожені на різних етапах готовності. Це вже згадані «Еврика» та «патріотики», а також «патріотики на озерах». Остання повинна була стати флагманським проектом забудовника, а замість цього утянула його на дно.

Проблеми почалися, коли активісти ГО «Екопарк Осокорки» стали протестувати проти будівництва «патріотики на озерах», яка повинна була розташуватися на мальовничій місцевості між двох озер в Дарницькому районі. В результаті ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво, а Київ розірвав договір на оренду землі.

Отримавши проблеми з одним з проектів, «Аркада» призупинила будівельні роботи і на інших. Інвестори помітили явні проблеми півтора-два назад. На їхні листи з питаннями банк відповідав відписками.

І тут на діяльність «Аркади» звернув увагу НБУ – регулятор угледів в діяльності банку порушення, заборонив залучати депозити, а також направляти вже залучені на будівництво. А потім ГБР встановило, що кошти інвесторів використовувалися не на будівництво, а на інші потреби.

І все ж, при чому тут переселенці? Серед інвесторів житлових комплексів «Аркади» виявилося близько 500 внутрішньо переміщених осіб. Їх привернула відносно невелика вартість квартир і спеціальні пропозиції. Крім того, активно купували квартири в «Евриці» і «патріотики» бійці АТО / ООС. Постежимо забудовник пропонував вигідні умови – знижку 10% на покупку квартири.

https://svoi.city/articles/102984/vlozhit-dengi-v-kvartiru-i-ostatsya-bez-zhilya-istorii-pereselencev-investorov-arkadi